اختلال نعوظ

باورهای غلط در مورد اختلال نعوظ

باورهای غلط در مورد اختلال نعوظ

باورهای غلط در مورد اختلال نعوظ؛ اختلال نعوظ، یک بیماری بسیار شایع است که در آن مرد قادر به حفظ نعوظ محکم نیست و باورهای غلط در مورد اختلال نعوظ وجود دارد. این می تواند تأثیر جدی بر زندگی جنسی و عزت نفس فرد مبتلا داشته باشد. ممکن است اختلال نعوظ یک موضوع تابو به نظر برسد، اما دانستن حقایقی که افسانه‌ها را از بین می‌برد، می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد این بیماری و نحوه درمان موفقیت‌آمیز آن بیشتر بدانید.

باور غلط: اختلال نعوظ فقط مردان مسن را تحت تأثیر قرار می دهد

واقعیت: در حالی که این درست است که مردان جوان‌تر به ندرت آن را تجربه می‌کنند، اختلال نعوظ می‌تواند مردان را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد، سن معیاری که بیشتر با اختلال نعوظ مرتبط است، 40 سال است، اما بسیاری از مطالعات شیوع قابل توجهی از این بیماری را در مردان جوان‌تر از آن نشان داده‌اند.  بر اساس برخی برآوردها، اختلال نعوظ در 8 درصد از مردان 20 تا 29 ساله و 11 درصد در  مردان 30 تا 39 ساله رخ می دهد. در میان مردان جوان، علت اصلی اختلال نعوظ بیشتر به جای وضعیت جسمانی، ماهیت روانی دارد.

باور غلط: اختلال نعوظ دائمی است

واقعیت: این موضوع فقط تا حدی درست است. برای برخی از مردان، اختلال نعوظ در واقع یک بیماری دائمی است.  اما برای اغلب مردان یک بیماری موقتی است . اختلال نعوظ همچنین ممکن است با سایر مشکلات سلامتی ظاهر گردد و از بین برود. دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین  گزارش کرده است که بیماری هایی مانند دیابت، عدم تعادل هورمونی و مسائل مربوط به سلامت روان همگی می توانند در جریان خون به آلت تناسلی اختلال ایجاد کنند. مصرف مواد مخدر، اعتیاد به الکل و ارتباط ضعیف بین همسران نیز می تواند عاملی برای اختلال نعوظ باشد.

همچنین بخوانید: درمان اختلال نعوظ

باور غلط: تقصیر شریک زندگی من است که نمی توانم نعوظ داشته باشم

واقعیت: این لزوما درست نیست. در واقع، متهم کردن شریک زندگی خود به اینکه به اندازه کافی جذب شما نشده است (یا برعکس)، یا به طور قابل توجهی گوشه گیر شده است، در واقع می تواند شرایط را بدتر کند و راه را بر روی صحبت کردن با آن که می تواند مشکل را برطرف کند ببندد . یک نظرسنجی به نقل از مرکز سلامت و پزشکی جنسی نشان داد که 42 درصد از زنان در روابط جنسی، خود را به‌خاطر اختلال نعوظ شریک زندگی‌شان سرزنش می‌کنند و آن را به دلیل عدم تمایل جنسی همسرشان به خود می‌دانند. در صورت امکان، یک حقیقت را به خود یادآوری کنید: این وضعیت با سرزنش کردن بهبود نمی یابد.

باور غلط: من مانند گذشته به رابطه جنسی علاقه ای ندارم، بنابراین باید اختلال نعوظ داشته باشم.

واقعیت: کاهش علاقه به رابطه جنسی همیشه نشانه ای از اختلال نعوظ نیست. میل جنسی در مردان با افزایش سن به تدریج کاهش می یابد و معمولاً با کاهش تدریجی سطح تستوسترون مرتبط است. همه اینها کاملاً طبیعی است، اما اگر کمبود میل جنسی شما رابطه شما را مختل می کند، راه های هیجان انگیزی برای در دست گرفتن امور دارید:

   از خود یا همسرتان با لباس زیر زنانه سکسی پذیرایی کنید.

     چند پوزیشن جدید برای رابطه جنسی کشف کنید که هر دو برای شما لذت بخش هستند.

     با هم یک تعطیلات آخر هفته جذاب برنامه ریزی کنید.

واقعیت: اختلال نعوظ ممکن است برای هر مردی اتفاق بیفتد. معمولاً با شناسایی علل قابل درمان است – که معمولاً در ذهن و بدن است، نه تقصیر شریک زندگی شما. هر مردی اختلال نعوظ را تجربه نمی کند، اما بسیاری از آنها تجربه خواهند کرد. اگر صحبت با همسر و پزشکتان را شروع کنید، هر چقدر هم که ممکن است ناراحت کننده باشد، به شما کمک می کند تا به زندگی جنسی عادی خود بازگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *